Moduły Frequency-Extension dla systemów komunikacyjnych pracujących w zakresie fal milimetrowych, sieci bezprzewodowych oraz systemów wojskowych i lotnicznych


Agilent Technologies rozszerza ofertę generatorów i analizatorów sygnałowych

 

Moduły Frequency-Extension dla systemów komunikacyjnych pracujących w zakresie fal milimetrowych, sieci bezprzewodowych oraz systemów wojskowych i lotniczych

Agilent Technologies prezentuje nową linię modułów frequency-extension dostarczanych przez Virginia Diodes Inc. (VDI), firmę specjalizującą się w projektowaniu, produkcji i dystrybucji systemów, urządzeń i komponentów pracujących w zakresie fal milimetrowych i częstotliwości rzędu terahertzów. Moduły te są przystosowane do współpracy z generatorami i analizatorami sygnałowymi produkowanymi przez Agilent.

Moduły VDI, pokrywające zakres częstotliwości do 1,1 THz pozwalają rozszerzyć zakres częstotliwości pracy produkowanych przez Agilent generatorów i analizatorów sygnałowych, co jest niezbędne przy badaniach prowadzonych nad systemami komunikacyjnymi nowej generacji, określanymi niekiedy mianem 5G. Mogą być też stosowane podczas prac nad systemami komunikacyjnymi backhaul działającymi w zakresie fal milimetrowych, nowo opracowywanymi standardami komunikacji bezprzewodowej, jak IEEE 802.11ad oraz w aplikacjach lotniczych i wojskowych.

W miarę przenoszenia aplikacji do coraz wyższych zakresów częstotliwości, w ogromnym stopniu rosną wyzwania stawiane systemom pomiarowym. Produkowane przez Agilent generatory i analizatory sygnałowe w zestawieniu z modułami rozszerzającymi VDI umożliwiają precyzyjną generację i analizę złożonych przebiegów w zakresie fal milimetrowych.

“Dostęp do innowacyjnych systemów pomiarowych jest kluczowy w początkowej fazie badań nad nową generacją systemów łączności bezprzewodowej i innych aplikacji pracujących w zakresie fal milimetrowych,” powiedział Andy Botka, wiceprezes oddziału Microwave & Communications firmy Agilent. “Współpracując z takimi firmami, jak VDI możemy zapewnić, że nasze generatory i analizatory sygnałowe są w stanie sprostać nowym wymogom odnośnie systemów pomiarowych.”

Nowe moduły VDI cechują znacznie lepsze parametry od innych ekstenderów częstotliwości, co przekłada się na dokładniejsze wyniki pomiarów. Przykładowo, moduły źródeł VDI oferują większą moc wyjściową, a moduły analizatorów VDI mniejsze straty przemiany i większą czułość. W sumie pozwala to uzyskać szerszy zakres dynamiczny w aplikacjach pomiarowych.

Moduły VDI do analizatorów sygnałowych oferują dwa tryby pracy: standardowego zewnętrznego mieszacza oraz szerokopasmowego konwertera obniżającego częstotliwość (block downconverter), umożliwiającego analizę szerokopasmowych sygnałów modulowanych przy użyciu analizatora sygnałowego lub oscyloskopu cyfrowego z oprogramowaniem Agilent 89600 VSA.

Nowe moduły VDI są już dostępne w ofercie Agilent. Firma oferuje również głowice pomiarowe VDI na zakres fal milimetrowych, przeznaczone do współpracy z wektorowymi analizatorami sieci rodziny PNA-X.

Więcej informacji dotyczących modułów VDI dla generatorów i analizatorów sygnałowych można znaleźć pod adresem www.agilent.com/find/SG_mmwave i www.agilent.com/find/SA_mmwave.

Galeria