Nowe zasilacze regeneracyjne Keysight zmniejszają koszty chłodzenia i energii elektrycznej


Dwa nowe modele - 20 kW i do 2000 V - zapewniają wysoką moc i napięcie do testowania akumulatorów i elektroniki w pojazdach hybrydowo-elektrycznych / elektrycznych (HEV / EV).

Firma Keysight Technologies, wspierająca przedsiębiorstwa, dostawców usług i instytucje rządowe we wprowadzaniu innowacji z zakresu komunikacji i bezpieczeństwa, ogłosiła dziś, że rozszerza swoją serię RP7900 o dwa nowe dwukierunkowe, regeneracyjne zasilacze prądu stałego zapewniając zintegrowane funkcje bezpieczeństwa, które chronią ludzi i testowane urządzenia (DUT). Unikalna konstrukcja regeneracyjna nowych modeli umożliwia czysty powrót normalnie zużytej energii do sieci, oszczędzając koszty związane z zużyciem energii i chłodzeniem.

Przemysł motoryzacyjny wykorzystuje większe akumulatory, aby rozszerzyć zasięg pojazdów elektrycznych (EV) i elektronikę o wyższym napięciu, aby skrócić czas ładowania. MarketsandMarkets szacuje prawie 39-procentowy wzrost CAGR do 2020 r. dla akumulatorów wysokiego napięcia do obsługi samochodów elektrycznych o większych zasięgach i rozmiarach, w tym autobusów i ciężarówek. Wraz ze wzrostem zapotrzebowania na wysoką moc rośnie zapotrzebowanie na sprzęt do testowania dużej mocy. Jednak zastosowania dużej mocy w obronie i infrastrukturze lotniczej, a także w przemyśle motoryzacyjnym i energetycznym stanowią wyjątkowe wyzwania związane z koniecznością przygotowania miejsca i wymogami bezpieczeństwa przy przechodzeniu z małej do dużej mocy.

Keysight RP7900 jest częścią firmowych rozwiązań testowych przetworników mocy HEV / EV, które umożliwiają klientom wdrażanie rozwiązań o wysokim napięciu i dużej mocy, które spełniają szybko rosnące wymagania rynku pojazdów hybrydowo-elektrycznych / elektrycznych (HEV / EV ).
Łącząc bezproblemową funkcjonalność źródła i obciążenia w kompaktowej obudowie o wysokości 3U, regeneracyjne zasilacze z serii RP7900 firmy Keysight minimalizują koszty testów dużej mocy, zmniejszając zużycie powierzchni, zmniejszając rozpraszanie ciepła i utrzymując nieprzerwany czas pracy.

Zasilacze, dostępne w dwóch modelach - 20 kW i do 2000 V - oferują następujące funkcje i zalety:
  • Dwukwadrantowe, dwukierunkowe generowanie i pobieranie energii pozwala na płynne, nieprzerwane przechodzenie między źródłem i obciążeniem prądu bez zmiany charakterystyki wyjściowej zasilacza lub wprowadzania jakichkolwiek zakłóceń.
  • Automatycznie zmieniająca się charakterystyka wyjściowa poprawia elastyczność w stosunku do prostokątnych lub tradycyjnych zasilaczy o charakterystyce wyjściowej dzięki rozszerzonej krzywej mocy, która zapewnia więcej kombinacji napięcia i prądu w jednym zasilaczu.
  • Zapewnia wysoką prędkość wyjściową, czas przetwarzania poleceń poniżej milisekundy (≤ 1 ms) oraz listę wyników, które pomagają osiągnąć znaczny wzrost przepustowości podczas testowania.
  • Oferuje możliwości jednoczesnego pomiaru napięcia i prądu, zapewniając wysoką dokładność i rozdzielczość.
  • Zmniejsza wymagania dotyczące miejsca w szafie dzięki doskonałej gęstości mocy w zakresie mocy 20 kW na wysokości 3U.

„Nowa generacja hybrydowo-elektrycznej i elektrycznej elektroniki napędowej pojazdu opracowana i wyprodukowana przez naszych klientów wymaga wyższego napięcia, zwiększonej przepustowości i wyjątkowych możliwości kontroli w kwalifikacjach projektowych i testach produkcyjnych” - powiedział Christopher Cain, wiceprezes i dyrektor generalny Electronic Industrial firmy Keysight Produkty „Możliwości zasilania serii RP7900 firmy Keysight umożliwiają zautomatyzowane testowanie w celu przyspieszenia czasu wprowadzenia na rynek i obniżenia kosztów operacyjnych, a wyjątkowa zdolność do regeneracji zapewnia znaczne oszczędności operacyjne, ponieważ prąd obciążenia przekształca się w energię sieci prądu przemiennego, zamiast po prostu rozpraszać jako ciepło, które należy dalej zarządzany w środowisku testowym ”.

Na temat Keysight Technologies
Keysight Technologies, Inc. (NYSE: KEYS), wiodąca firma technologiczna, która pomaga przedsiębiorstwom, usługodawcom i rządom przyspieszać innowacje. Rozwiązania Keysighta optymalizują sieci i wprowadzają produkty elektroniczne na rynek szybciej i przy niższych kosztach dzięki rozwianiom wspierającym wszystkie fazy powstania produktu od symulacji projektu, przez walidację prototypów, przez test produkcyjny po optymalizację w sieciach i środowiskach chmurowych. Keysight Technologies dostarcza rozwiązania dla wszystkich rynków związanych z komunikacją, lotniczego i obronnego, motoryzacyjnego, energetycznego, półprzewodnikowego i elektroniki ogólnej. Keysight wygenerował przychody w wysokości 4,3 mld USD w roku finansowym 2019. Więcej informacji można znaleźć na stronie www.keysight.com.

Galeria