Nowe przenośne analizatory 5G


Keysight przyspiesza wdrażanie 5G, systemów łączności radarowej i satelitarnej z nowym, wysokowydajnym ręcznym analizatorem mikrofalowym
 
Nowy FieldFox rozszerza zakres częstotliwości i pasma dla rozwiązywania problemów, monitorowania i testowania sieci mikrofalowych.
Więcej informacji i karty katalogowe

SANTA ROSA, Kalifornia, 31 marca 2021 r. - Keysight Technologies, Inc. (NYSE: KEYS), wiodąca firma technologiczna, która pomaga przedsiębiorstwom, usługodawcom i rządom przyspieszać innowacje, wprowadziła nowy wydajny ręczny analizator mikrofalowy, który przyspiesza wdrażanie systemów łączności radarowej i satelitarnej 5G.

Rozwój nowych usług radiowych 5G (NR) w widmie fal milimetrowych na całym świecie, w połączeniu ze znacznym wzrostem liczby wdrożeń systemów łączności satelitarnej, napędza zapotrzebowanie na opłacalne monitorowanie i narzędzia do rozwiązywania problemów w terenie. Nowy analizator mikrofalowy FieldFox firmy Keysight obsługuje rozszerzony zakres częstotliwości z integralnością pomiaru porównywalną z narzędziami laboratoryjnymi. Kompaktowe i wielofunkcyjne narzędzie jakim jest nowy szerokopasmowy analizator FieldFox umożliwia użytkownikom niezawodne pomiary kluczowych wskaźników wydajności (KPI) sieci w terenie.„Nowy analizator FieldFox zapewnia wysoką częstotliwość radiową (RF) w najlżejszej w branży obudowie do pracy w terenie” - powiedział Dan Dunn, wiceprezes Keysight's Aerospace and Defence Government Solutions. „Teraz operatorzy komórkowi 5G, firmy instalacyjne, dostawcy usług satelitarnych i naziemnych, a także organizacje obronne mogą szybko i skutecznie wdrażać zaawansowane systemy komunikacyjne”.

Keysight's FieldFox, zintegrowany ręczny analizator z intuicyjnym interfejsem użytkownika, obejmuje analizę widma i sygnałów, a także możliwości generowania sygnału. Dzięki temu FieldFox może dokładnie mierzyć zakłócenia sygnału, parametry anten i kabli, poziomy ekspozycji na pole elektromagnetyczne (EMF), a także straty w systemach komunikacyjnych. Nowe, wydajne narzędzie firmy Keysight zapewnia, że ​​usługi 5G w zakresie częstotliwości 2 (FR2) mogą osiągnąć pełny potencjał łączności.

Nowy FieldFox firmy Keysight opiera się na serii FieldFox B, pierwotnie wprowadzonej w maju 2019 r. Zapewnia klientom następujące kluczowe korzyści:
  • Upraszcza konfigurację i poprawia wyniki pomiarów w dowolnym paśmie określonym przez 3GPP w zakresie częstotliwości 2 (FR2) poprzez rozszerzenie zakresu częstotliwości do 54 GHz bez konieczności stosowania zewnętrznych mikserów.
  • Obsługuje zaawansowaną agregację kanałów i rozwiązywanie złożonych problemów z zakłóceniami dzięki zwiększeniu pasma analizy do 120 MHz.
  • Umożliwia klientom pewny pomiar i analizę sygnałów mmWave ze złożonymi schematami modulacji, takimi jak 256 kwadraturowa modulacja amplitudy (QAM).
  • Zapewnia niezawodną analizę złożonych sygnałów z wiodącym w branży niskim szumem fazowym, wysoką czułością i dokładnością amplitudy.
  • Oferuje analizę kształtowania wiązki 5G NR z wykorzystaniem sterowania antenami z układem fazowym, co ma krytyczne znaczenie przy wdrażaniu technologii MIMO (wielowejściowej).

Na temat Keysight Technologies
Keysight Technologies, Inc. (NYSE: KEYS), wiodąca firma technologiczna, która pomaga przedsiębiorstwom, usługodawcom i rządom przyspieszać innowacje. Rozwiązania Keysighta optymalizują sieci i wprowadzają produkty elektroniczne na rynek szybciej i przy niższych kosztach dzięki rozwianiom wspierającym wszystkie fazy powstania produktu od symulacji projektu, przez walidację prototypów, przez test produkcyjny po optymalizację w sieciach i środowiskach chmurowych. Keysight Technologies dostarcza rozwiązania dla wszystkich rynków związanych z komunikacją, lotniczego i obronnego, motoryzacyjnego, energetycznego, półprzewodnikowego i elektroniki ogólnej. Keysight wygenerował przychody w wysokości 4,2 mld USD w roku finansowym 2020. Więcej informacji można znaleźć na stronie www.keysight.com.
 

Galeria