Nowy emulator kanałowy 5G Keysight Technologies


PROPSIM FS16 umożliwia producentom mikroukładów i urządzeń weryfikację implementacji MIMO i massive MIMO w dowolnym paśmie częstotliwości 5G new radio (NR).

PROPSIM FS16 channel emulation solution firmy Keysight to najnowsze z szerokiej oferty innowacyjnych technologii wprowadzonych przez Keysight w celu przyśpieszenia rozwoju i komercjalizacji 5G. PROPSIM FS16 umożliwia użytkownikom sprawdzenie wydajności urządzeń 5G new radio (NR) z obsługą ultra-wide bandwidths w zakresie częstotliwości mikrofalowych, technologii beamforming i konfiguracji z wieloma antenami.

Nowe rozwiązanie rozszerza rodzinę emulatorów 5G firmy Keysight, szeroko stosowanych do testowania i sprawdzania poprawności urządzeń i stacji bazowych. PROPSIM FS16 pomaga producentom chipsetów i urządzeń w pewny i opłacalny sposób weryfikować rzeczywistą wydajność projektów 5G przy użyciu MIMO i massive MIMO do zastosowań z dużą szybkością przesyłania danych. Rozwiązanie mieści się w kompaktowym i modułowym emulatorze kanałowym 5G NR o częstotliwości radiowej (RF) ze skalowalnym fadingiem i intuicyjnym oprogramowaniem.

PROPSIM FS16 uzupełnia pierwszy w branży emulator kanałowy PROPSIM F64 firmy Keysight, które wiodący producenci urządzeń bezprzewodowych 5G wykorzystują w testach ultra-high fading. PROPSIM FS16 obsługuje pasma częstotliwości 5G NR i szerokości pasma określone przez 3GPP. Rozwiązanie bezproblemowo integruje się z rozwiązaniami emulacji sieci 5G firmy Keysight, aby sprostać wymaganiom wydajności wykraczającym poza testy zgodności zlecone przez 3GPP, globalną organizację standardów mobilnych.

Keysight PROPSIM FS16 oferuje następujące funkcje i zalety:
• Skalowalna liczba kanałów zanikania (fading channels) od 2 do 1024, aby stworzyć budżetową ścieżkę do testowania szerokiej gamy projektów MIMO.
• Obsługa realistycznego dwukierunkowego zanikania w celu weryfikacji łącza w górę i w dół urządzenia.
• Jednokierunkowa funkcja zanikania (unidirectional fading), która skupia zdolność zanikania na łączu pobierającym w celu wydajnego testowania odbiornika urządzenia. Prowadzi to do kompleksowej obsługi wymagań testowych OTA (Over The Air) określonych przez 3GPP.

Na temat Keysight Technologies
Keysight Technologies, Inc. (NYSE: KEYS), wiodąca firma technologiczna, która pomaga przedsiębiorstwom, usługodawcom i rządom przyspieszać innowacje. Rozwiązania Keysighta optymalizują sieci i wprowadzają produkty elektroniczne na rynek szybciej i przy niższych kosztach dzięki rozwianiom wspierającym wszystkie fazy powstania produktu od symulacji projektu, przez walidację prototypów, przez test produkcyjny po optymalizację w sieciach i środowiskach chmurowych. Keysight Technologies dostarcza rozwiązania dla wszystkich rynków związanych z komunikacją, lotniczego i obronnego, motoryzacyjnego, energetycznego, półprzewodnikowego i elektroniki ogólnej. Keysight wygenerował przychody w wysokości 4,3 mld USD w roku finansowym 2019. Więcej informacji można znaleźć na stronie www.keysight.com.
 
 

Galeria