Nowy oscyloskop serii UXR firmy Keysight przyspiesza projektowanie systemów i aplikacji pracujących w zakresie fal milimetrowych


Tania, szybka i wszechstronna analiza sygnałów szerokopasmowych w zakresie częstotliwości do 110 GHz
 
Firma Keysight Technologies, wspierająca przedsiębiorstwa, dostawców usług i instytucje rządowe we wprowadzaniu innowacji z zakresu komunikacji i bezpieczeństwa, wprowadziła do oferty nowy tani i wszechstronny oscyloskop jednokanałowy. Został on zaprojektowany specjalnie z myślą o przyspieszeniu projektowania nowej generacji systemów komunikacyjnych pracujących w zakresie fal milimetrowych oraz systemów komunikacji satelitarnej i radarowych.
 
Model UXR0051AP Infiniium, stanowiący rozszerzenie linii produktowej UXR-Series, oferuje zakres częstotliwości pracy 110 GHz i szerokość pasma analizy wynoszącą standardowo 5 GHz, pozwalając na prowadzenie szybkich i wszechstronnych pomiarów szerokopasmowych. Oscyloskopy UXR-Series firmy Keysight z opcjonalną funkcją mmWave Wideband Analysis, zapewniają integralność sygnału, wszechstronność i doskonałe parametry niezbędne do prowadzenia analizy sygnału, widma i pomiarów cyfrowych za pomocą jednego, przystępnego cenowo przyrządu.
 
“Oscyloskop UXR firmy Keysight jest doskonałym przyrządem do analizy łączy komunikacyjnych 1x1 i 2x2 MIMO 5G NR w zakresie fal milimetrowych. Zapewnia bardzo małą bitową stopę błędów (0,2-0,9%) dla sygnałów szerokopasmowych o paśmie od 200 MHz do 5 GHz, nawet przy mocy wejściowej -40 dBm i na częstotliwości 67 GHz,” powiedział dr. Gabriel M. Rebeiz, wybitny profesor i członek National Academy z uniwersytetu w San Diego w Kalifornii. “Podłączamy nasze szyki fazowane 5G bezpośrednio do oscyloskopów UXR bez potrzeby stosowania zewnętrznych wzmacniaczy i filtrów, uruchamiamy oprogramowanie 89600 VSA i rozpoczynamy pomiar. Pozwoliło nam to na skrócenie czasu pomiaru z godzin po kilku minut. Nie mogę sobie wyobrazić, jak nowoczesne laboratorium 5G może obecnie funkcjonować bez oscyloskopu UXR firmy Keysight.”
 
Najważniejsze cechy i zalety:
  •  Bardzo mały średni wyświetlany poziom szumu (DANL), wynoszący -158 dBm/Hz w zakresie częstotliwości od 28 GHz do 85 GHz, pozwalający na uzyskanie małego błędu EVM dla sygnałów szerokopasmowych o małej mocy.
  •  Bezpośredni pomiar sygnałów szerokopasmowych w paśmie do 10 GHz i częstotliwości podstawowych do 110 GHz, bez potrzeby stosowania zewnętrznych mieszaczy.
  •  Możliwość natychmiastowej rozbudowy do dwóch niezależnie konfigurowanych kanałów z fazą koherentną, zapewniających wsparcie pomiarów MIMO (multiple input multiple output).
  •  10-bitowy przetwornik A/C high-definition z 16-bitowym wyjściem DDC (Digital Down Conversion) dla danych I/Q, zapewniający dużą dokładność pomiaru w zakresie fal milimetrowych.
  •  Szybkość próbkowania 256 GSa/s w czasie rzeczywistym i 3200 MSa/s dla sygnałów kwadraturowych, pozwalające osiągnąć najszerszy dla tego typu przyrządów zakres częstotliwości pracy do 110 GHz i pasmo analizy DDC równe 2,16 GHz.
  •  Elastyczne opcje rozbudowy o funkcję mmWave i rozszerzenie pasma DDC po wgraniu licencji, zwiększające przystępność cenową oscyloskopowych systemów analizy na zakres fal milimetrowych.
 
“Aby zaspokoić zapotrzebowanie rynku na coraz większe prędkości i coraz szersze pasmo, technologie mmWave ewoluują wraz z technikami, takimi jak MIMO i antenowych szyków fazowanych,” powiedział Brad Doerr, wiceprezes i dyrektor generalny działu badawczo-rozwojowego systemów cyfrowych i fotoniki w Keysight Communications Solutions Group. “Firma Keysight zaobserwowała zapotrzebowanie na tani, jednokanałowy oscyloskop o dynamicznie konfigurowanym paśmie, który odpowiadałby wymogom prowadzonych obecnie pomiarów szerokopasmowych z zakresu fal milimetrowych. Nowy oscyloskop można w razie potrzeby szybko rozbudować do dwóch kanałów z fazą koherentną."

Na temat Keysight Technologies
Keysight Technologies, Inc. (NYSE: KEYS), wiodąca firma technologiczna, która pomaga przedsiębiorstwom, usługodawcom i rządom przyspieszać innowacje. Rozwiązania Keysighta optymalizują sieci i wprowadzają produkty elektroniczne na rynek szybciej i przy niższych kosztach dzięki rozwianiom wspierającym wszystkie fazy powstania produktu od symulacji projektu, przez walidację prototypów, przez test produkcyjny po optymalizację w sieciach i środowiskach chmurowych. Keysight Technologies dostarcza rozwiązania dla wszystkich rynków związanych z komunikacją, lotniczego i obronnego, motoryzacyjnego, energetycznego, półprzewodnikowego i elektroniki ogólnej. Keysight wygenerował przychody w wysokości 4,3 mld USD w roku finansowym 2019. Więcej informacji można znaleźć na stronie www.keysight.com.
 

Galeria