Pierwsze symulatory fotowoltaiczne 20 kW w formacie 3U


Firma Keysight Technologies, wspierająca przedsiębiorstwa, dostawców usług i instytucje rządowe we wprowadzaniu innowacji z zakresu komunikacji i bezpieczeństwa, wprowadziła do oferty nowy symulator fotowoltaiczny o mocy 20 kW i napięciu 2000 V o wysokości 3U który umożliwia inżynierom maksymalizację wydajności konwersji mocy.

Aby utrzymać energię słoneczną na równym poziomie z konkurencyjnymi metodami wytwarzania energii, kluczowe znaczenie mają wydajność paneli i wydajność konwersji energii. Niewielki wzrost produkcji energii może znacząco zwiększyć opłacalność produkcji energii słonecznej. Inżynierowie muszą zadbać o to, aby ich falowniki słoneczne mogły konwertować maksymalną moc z podłączonego układu. Jednak opracowanie i weryfikacja wydajności algorytmów i układów śledzenia maksymalnego punktu mocy falownika (MPPT) jest złożona, a testowanie jest trudne, kosztowne i czasochłonne.

Wiele falowników MPPT zapewnia elastyczność dla dużych macierzy komercyjnych, ale stanowi wyzwanie testowe, ponieważ obecne rozwiązania testują jeden kanał MPPT na raz. Seria Keysight PV8900 wraz z zaawansowanym oprogramowaniem do testowania falowników fotowoltaicznych DG9000A wykracza poza istniejące standardy, testując jednocześnie do 12 kanałów MPPT.

Nowa generacja symulatorów macierzy PV serii Keysight PV8900 oferuje następujące funkcje i korzyści dla uźytkowników:
  • Najwyższa gęstość mocy przy 20 kW w wysokości 3U, którą można ustawić równolegle do 200 kW w celu przetestowania falowników szeregowych przy pełnej mocy przy jednoczesnym zmniejszeniu przestrzeni w szafie.
  • Napięcie wyjściowe 2000 V, prąd wyjściowy 30 A do testowania falowników szeregowych największych mocy
  • Zaawansowane oprogramowanie do testowania falownika fotowoltaicznego DG9000A upraszcza tworzenie i pobieranie krzywych, aby szybko uzyskać wgląd w pojedynczy MPPT lub do 12 MPPT.
  • Wszechstronność zastosowania jako standardowy automatyczny zasilacz o mocy 20 kW z wbudowanym trybem mocy, rejestracją danych i generowaniem przebiegów arbitralnych w celu zwiększenia zwrotu z inwestycji.

„Nowa generacja falowników szeregowych opracowana i wyprodukowana przez naszych klientów wymaga wyższego napięcia, wyższej gęstości mocy i wyjątkowej zdolności kontrolnej w kwalifikacjach projektowych i testach produkcyjnych” - powiedział Christopher Cain, wiceprezes i dyrektor generalny Electronic Industrial Products firmy Keysight. „Symulatory PV serii Keysight PV8900 umożliwiają automatyczne testowanie w celu przyspieszenia czasu wprowadzenia na rynek i obniżenia kosztów operacyjnych. Zwiększona gęstość mocy i wysoka wydajność konwersji zapewniają znaczne oszczędności operacyjne dzięki zmniejszonej powierzchni i wymaganiom chłodzenia systemu.

Ceny zaczynają się 98 000 PLN

Na temat Keysight Technologies
Keysight Technologies, Inc. (NYSE: KEYS), wiodąca firma technologiczna, która pomaga przedsiębiorstwom, usługodawcom i rządom przyspieszać innowacje. Rozwiązania Keysighta optymalizują sieci i wprowadzają produkty elektroniczne na rynek szybciej i przy niższych kosztach dzięki rozwianiom wspierającym wszystkie fazy powstania produktu od symulacji projektu, przez walidację prototypów, przez test produkcyjny po optymalizację w sieciach i środowiskach chmurowych. Keysight Technologies dostarcza rozwiązania dla wszystkich rynków związanych z komunikacją, lotniczego i obronnego, motoryzacyjnego, energetycznego, półprzewodnikowego i elektroniki ogólnej. Keysight wygenerował przychody w wysokości 4,3 mld USD w roku finansowym 2019. Więcej informacji można znaleźć na stronie www.keysight.com.
 

Galeria