Seminarium IoT Devices Measurement Insights


W imieniu AM Technologies oraz Keysight Technologies mamy przyjemność zaprosić Państwa na Seminarium "IoT Devices Measurement Insights", które odbędzie się  
9 października br. w Warszawie w Golden Floor Tower, przy ul. Chłodnej 51.

Seminarium Internet of Things (IoT) skierowane jest do inżynierów projektujących i rozwijających urządzenia IoT. Przedstawione zostaną rozwiązaniama testowe i pomiarowe umożliwiające szybsze wprowadzenie na rynek oraz udane wdrożenia produktów w rzeczywistym świecie.
Cztery prezentacje dadzą lepsze zrozumienie problemów zwiazanych z żywotnością baterii, integralnością zasilania oraz komunikacją bezprzewodową w aplikacjach IoT. Stoiska technologiczne będą dostępne podczas całego seminarium, aby zapewnić możliwość interakcji z ekspertami i rozwiązaniami Keysight.

UDZIAŁ W WYDARZENIU JEST BEZPŁATNY, Wymagana jest jedynie rejestracja.

W celu rejestracji prosimy o wypełnienie poniższego formularza
lub kontakt na
seminaria@amt.pl


Agenda (Dokładne godziny są w trakcie ustalania, seminarium rozpocznie się około godziny 9 i zakończy w godzinach popołudniowych, plan konferencji może ulec niewielkim zmianom).
Prezentacje będą prowadzone w języku angielskim.​
9:00 Rejestracja
9:15 Powitanie
9:25 Maximizing IoT Device Battery Life
10:40 Przerwa kawowa
10:50 Analyzing IoT Device Power Integrity
12:00 Obiad
13:00 Overcoming IoT Wireless Design and Test Challenges
14:10 Przerwa kawowa
14:20 IoT Network Testing, Monitoring and Validation
15:00 Pytania, możliwość prezentacji aparatury pomiarowej
1 Maximizing IoT Device Battery Life
Urządzenia IoT zasilane z baterii lub z własnego napędu mają ograniczone możliwości magazynowania energii. Aby zoptymalizować czas pracy, ważne jest, aby mierzyć, analizować i optymalizować zużycie baterii na wszystkich etapach rozwoju urządzenia, które obejmuje zarówno sprzęt, jak i oprogramowanie. Techniki, takie jak bieżące profilowanie prądu zasilania, mogą pomóc w osiągnięciu optymalnej równowagi pomiędzy wydajnością i zużyciem energii. Dowiesz się, w jaki sposób możesz mierzyć szeroki zakres prądu dynamicznego bez zakłóceń od uśpienia do aktywności, identyfikować krytyczne zdarzenia RF / DC, które najbardziej przyczyniają się do zużycia energii oraz lepszy sposób zasilania urządzeń podczas testów.
2 Analyzing IoT Device Power Integrity
Ze zwiększoną funkcjonalnością, wyższą gęstością, wyższą prędkością i elektroniką o niższej mocy, problemy z integralnością zasilania stają się powszechne. Aby zapewnić czyste szyny zasilające linie zasilające muszą zostać zbadane pod względem jakości i integralności. Wyzwanie polega na mierzeniu małych i szybkich sygnałów prądu przemiennego przy zasilaniu DC. Zaczniemy od podstaw, zanim przejdziemy do zaawansowanych technik pomiaru, analizy i prognozowania. Jednym z celów jest nauczenie się debugowania i testowania sieci dystrybucji energii (PDN - power distribution networks) z większą precyzją.
3 Overcoming IoT Wireless Design and Test Challenges
W celu obsługi różnorodnego charakteru i potrzeb aplikacji IoT pojawiły się liczne technologie i standardy bezprzewodowe. Różne sieci mogą obsługiwać różne aplikacje od prostych czujników zasilanych z baterii po usługi o niskim opóźnieniu i wysokiej przepustowości o znaczeniu krytycznym. Ponieważ urządzenia muszą obsługiwać wiele standardów ich testowanie staje się coraz bardziej złożone. Duża gęstość podłączonych urządzeń dzielących podobne pasma może również powodować interferencje między sąsiednimi kanałami. Omówimy trzy wyzwania związane z testami sieci bezprzewodowych: wieloformatowe testy bezprzewodowe, testy zgodności i zarządzanie urządzeniami RF i bezprzewodowymi.
4 IoT Network Testing, Monitoring and Validation
Przegląd rozwiązań do testowania interfejsów sieciowych urządzeń IoT oraz ciągłego monitorowania ich wydajności i dostępności. Prezentacja połączona z demonstracją wybranych rozwiązań.
 

Galeria