Sympozjum Aerospace & Defence 2017


Nowoczesne techniki pomiarowe w zaawansowanych systemach Aerospace and Defence

W imieniu Keysight Technologies mamy przyjemność zaprosić Państwa na kolejne Sympozjum Aerospace & Defence, które odbędzie się 26 września br. w Warszawie w Golden Floor Plaza, przy Al. Jerozolimskich 123A

Zapraszamy do wzięcia udziału w tym unikalnym sympozjum pokazującym w jaki sposób rozwiązania Keysight mogą pomóc w rozwiązywaniu problemów konstrukcyjnych i pomiarowych pojawiających się podczas pracy nad zaawansowanymi technologiami jutra. Przygotowane prezentacje techniczne będą poświęcone zagadnieniom komunikacji, satelitom, radarom i pomiarom anten.

W prezentacjach omówimy teorię pomiarów, pojawiające się zagadnienia testowe oraz nowe techniki pomiarowe.
Nasi eksperci będą dostępni w ciągu całego dnia i chętnie odpowiedzą na wszelkie pytania

Sympozjum jest przeznaczone dla inżynierów, konstruktorów, kierowników projektów oraz wszystkich zainteresowanych zrozumieniem ograniczeń oraz proponowanych rozwiązań związanych z pomiarami nowoczesnych układów elektronicznych.
W czasie seminarium planowany jest lunch i przerwy kawowe.
Wszystkie prezentacje będą tłumaczone.

Więcej informacji na temat Seminariów Aerospace & Defence znajdą Państwo na stronie Keysight Technologies

UDZIAŁ W WYDARZENIU JEST DARMOWY! Wymagana jest jedynie rejestracja.

W celu rejestracji prosimy o wypełnienie poniższego formularza
lub kontakt na info@amt.pl

 
  Wykład
9.40-9.55 Rejestracja uczestników
9.55-10.00 Powitanie i rozpoczęcie sympozjum
10.00-11:00 Wykład I – Improve the efficiency to analyse RF / MW interference with RTSA
11.00-11:10 Przerwa kawowa
11.10-12.10 Wykład II – Novel Technique for Fast Spurious Search on High-performance Aerospace and Défense Electronics Components and Subsystem
12.10-13.10 Wykład III – Simulation of a Multi-Static System Based on New Scenario Framework Simulation Technique
13.10-13.50 Lunch
13.50-14.50 Wykład IV – Measurement Fundamentals: The Basics of Electronic Warfare (EW)
14.50-15:00 Przerwa kawowa
15.00-16.00 Wykład V - Analysis of Modern Radar and Electronic Warfare Signals Utilizing Advanced RF Measurement

Streszczenie prezentacji:

Novel Technique for Fast Spurious Search on High-performance Aerospace and Défense Electronics Components and Subsystem
Keysight współpracuje z producentami sprzętu lotniczego i elektroniki obronnej w zakresie testowania ich produktów od wielu lat. Wciąż aktualnym wyzwaniem w testowaniu takich rozwiązań jest czas wyszukiwania niepożądanych sygnałów w szerokim zakresie częstotliwości. W tej prezentacji omówione zostaną najnowsze możliwości pomiarowe stosowane do szybkiego wyszukiwania zakłóceń i niepożądanych sygnałów w zaawansowanych urządzeniach obronnych oraz sposoby przyśpieszania tego procesu.

Improve the efficiency to analyse RF / MW interference with RTSA
W lotnictwie i obronie najczęściej stosowane systemy to radary, systemy walki elektronicznej i bezpieczna komunikacja (voice/data). Wraz z gwałtownym rozwojem technologii bezprzewodowych pojawia się coraz więcej zakłóceń. Aby załagodzić ich wpływ systemy A/D przenoszą się na coraz wyższe częstotliwości, wdrażane są coraz węższe impulsy, a systemy implementowane do komunikacji są coraz lepiej szyfrowane. Technologie te pozwalają separować się od zewnętrznych zakłóceń jednocześnie utrzymanie ich wymaga nowych narzędzi i technologii pomiarowych. Do wykrycia i testowania tak wymagających sygnałów niezbędna jest analiza real time. Podczas prezentacji omówione zostaną technologie analizatorów widma czasu rzeczywistego, ich kluczowe parametry oraz aplikacje do analizy radarów, walki elektronicznej i zakłóceń w sieciach bezprzewodowych. Wybór właściwego sprzętu może znacznie poprawić jakość testów w terenie. W czasie prezentacji zostaną omówione podstawowe funkcje niezbędne do rozwiązywania problemów z zakłóceniami oraz ich efektywnego wykorzystania.

Measurement Fundamentals: The Basics of Electronic Warfare (EW)
W tej prezentacji przedstawione zostaną systemy do walki elektronicznej oraz pomiary z nimi związane. Omówione zostaną podstawy anten, różne ich rodzaje i ich charakterystyki oraz moduły nadawczo-odbiorcze.

Simulation of a Multi-Static System Based on New Scenario Framework Simulation Technique
Zaawansowane systemy radarowe wykrywają ruchome cele nawet niezależnie od poziomu zakłóceń. Często takie radary instalowane są na mobilnych platformach co dodatkowo utrudnia ich  pracę. Ponadto do poprawy jakości analizy stosuje się radary multistatyczne które wymagają wielościeżkowego przetwarzania odbić. Aby poprawnie wykryć cel rozwiązanie musi uwzględniać wpływ celu, ruchomej platformy czy pobliskich anten które wprowadzają zakłócenia. Rozwiązaniem adresowanym do tak złożonych zadań jest nowy Generic Scenario Framework Simulation (GSFS). Podczas prezentacji pokażemy jak zasymulować multi-statyczne systemy radarowe w różnych środowiskach bazując na GSFS.

Analysis of Modern Radar and Electronic Warfare Signals Utilizing Advanced RF Measurement
Współczesne systemy walki elektronicznej i radarowe opierają się na wyszukanym przetwarzaniu sygnałów i złożonych modulacjach. Jednak bez właściwej weryfikacji jakości sygnału może to okazać się nieefektywne podczas kluczowych zadań. Określenie możliwości radaru do efektywnego wykrywania i śledzenia celów czy systemów walki elektronicznej do identyfikowania zagrożeń i unikania śledzenia jest sporym wyzwaniem. W czasie tej prezentacji omówimy zaawansowane metody analizy sygnałów RF i przechwytywania sygnałów (zmienna długość segmentu, bezstratna rejestracja, przeplatanie, duplex IF, analiza w czasie rzeczywistym itp.) które pozwalają projektantom nie tylko mierzyć parametry sygnału, ale również weryfikować działanie radarów i systemów walki elektronicznej.
 

Seminarium Aerospace & Defence


Galeria