Zasilacze APS N7900 oraz N8900


Agilent Technologies prezentuje dwie pierwsze rodziny zasilaczy systemowych dużej mocy

 

Firma Agilent Technologies zaprezentowała dwie pierwsze rodziny zasilaczy systemowych dużej mocy:

- Advanced Power System (APS) o mocy 1 i 2 kW, przeznaczonych do wymagających aplikacji ATE,

- programowalnych N8900 o mocy 5, 10 i 15 kW z autozakresem, przeznaczonych do podstawowych aplikacji ATE.

Zasilacze APS, wykonywane w oparciu o architekturę VersaPower zapewniają dużą szybkość pracy i precyzyjny pomiar charakterystyk mocy oraz udostępniają zestaw funkcji pozwalających skrócić czas i zmniejszyć koszty testowania. Modele o mocy 1 i 2 kW, rozszerzalne do 10 kW występują w dwóch wersjach różniących się klasą dokładności i zakresem zastosowań. Zasilacze DC serii APS N6900 zostały zaprojektowane do aplikacji ATE wymagających dużej dokładności pomiaru, natomiast zasilacze serii APS N7900 zaprojektowano do aplikacji ATE wymagających szybkiej, dynamicznej generacji sygnałów zasilających i szybkiego wykonywania pomiarów.

Zasilacze Agilent serii APS pozwalają inżynierom przezwyciężyć szereg problemów związanych z pomiarami mocy. Między innymi zawierają zabezpieczenie przed uszkodzeniem testowanych urządzeń i zapewniają integralność sygnału wyjściowego przy dynamicznych zmianach prądu obciążenia.

Seria N8900 rozszerza ofertę Agilent w zakresie zasilaczy klasy podstawowej o modele ekonomiczne o znacznie większej niż dotąd mocy znamionowej. Umożliwiają one łączenie równoległe wyjść w konfiguracjach o mocy wyjściowej przekraczającej 100 kW. Zostały zaprojektowane do testowania aplikacji dużej mocy, takich jak pojazdy o napędzie elektrycznym i hybrydowym, falowniki w systemach fotowoltaicznych i turbinach wiatrowych oraz wysokonapięciowe moduły ogniw litowych.

Seria N8900 jako jedyna obejmuje zasilacze DC o dużej mocy wyjściowej, wyposażone w funkcjonalność autozakresu zapewniającą większą elastyczność niż w przypadku zasilaczy o tradycyjnej, prostokątnej charakterystyce wyjściowej. Autozakres umożliwia pracę zasilacza z wieloma kombinacjami dopuszczalnego napięcia i prądu wyjściowego, podczas gdy w przypadku zasilaczy o charakterystyce prostokątnej taki punkt jest tylko jeden.

“Jesteśmy obecnie w stanie spełnić wymogi klientów oczekujących zasilaczy o większej mocy,” powiedział Kari Fauber, dyrektor generalny oddziału Power and Energy firmy Agilent. “Dzięki naszemu wejściu w ten segment rynku inżynierowie mogą korzystać z nowych zasilaczy o czystym sygnale wyjściowym oraz dużej niezawodności i elastyczności – cechach zapewnianych przez wszystkie zasilacze z oferty Agilent – lecz dostępnych obecnie w wersjach o znacznie większej mocy wyjściowej.”

Do najważniejszych zalet i zaawansowanych możliwości pomiarowych zasilaczy rodziny APS należy: 

- 100-krotnie krótszy czas testu od standardowych zasilaczy systemowych,

- praca w układzie dwukwadrantowym umożliwiająca testowanie źródeł energii,

- czas przetwarzania komend równy 2 ms,

- czas programowania Up/Down równy 500 µs,

- pomiar napięć i prądów z dokładnością multimetru,

- prądowe i napięciowe digitizery wysokiej rozdzielczości do pomiarów dynamicznych,

- możliwość łączenia równoległego kilku jednostek aż do mocy sumarycznej 10 kW,

- inteligentne wyzwalanie, zapewniające ochronę testowanych urządzeń.

Zasilacze serii N8900 oprócz autozakresu oferują również:

- 14 kombinacji napięcia, prądu i mocy oraz występują w wersjach na dwa napięcia zasilające: 208 lub 400 VAC (w sumie 28 modeli),

- zakresy napięcia i prądu wyjściowego do 1500 V i do 510 A,

- funkcję pomiaru napięcia i prądu,

- zabezpieczenie nadnapięciowe, nadprądowe i termiczne.

Obie rodziny zasilaczy zostały wyposażone w interfejsy LAN (LXI Core), USB, GPIB i analogowy.

Dodatkowe informacje

Dodatkowe informacje dotyczące zasilaczy APS są dostępne na stronie www.agilent.com/find/APS. Na stronie www.agilent.com/find/TestChallenges zaprezentowano najważniejsze zalety tych przyrządów przy zastosowaniach w systemach testujących.

Galeria