Mierniki RLC

Mierniki RLC Hewlett Packard, Agilent i Keysight od ponad pół wieku wprowadzają innowacje i doskonałość produktu pod względem impedancji. Niezależnie od tego, czy Twoja aplikacja dotyczy badań i rozwoju, produkcji, kontroli jakości czy kontroli przychodzącej, jesteśmy dumni z tego, że przyczyniamy się do Twojego sukcesu. Staramy się dostarczać kompletne rozwiązania spełniające Twoje potrzeby, od miernika RLC, miernika impedancji po szeroką gamę akcesoriów testowych. Osiągnij sukces dzięki rozwiązaniom Keysight do pomiaru impedancji.
 

Laboratoryjne miernki RLC E4980A i E4980AL

służą do sprawdzenia komponentów, kontroli jakości i zastosowań laboratoryjnych. Służy on do oceny parametrów komponentów RLC, materiałów i urządzeń półprzewodnikowych zarówno w szerokim zakresie częstotliwości (od 20 Hz do 300 kHz / 500 kHz / 1 MHz / 2 MHz) jak i poziomów sygnału testowego (od 0,1 mVrms do 2 Vrms, oraz od 50 uA do 20 mArms). W przypadku zakupu opcji 001 zakres poziomu sygnału testowego przesuwa się od 0,1 mV do 20 Vrms i od 50 uA do 200 mArms. Dodatkowo opcja 001 umożliwia wykonywanie pomiarów z napięciem stałym wstępnej polaryzacji o amplitudzie ±40-Vrms (bez opcji 001, do ±2 Vrms), pomiary DCR i pomiary źródła prądu stałego za pomocą wewnętrznego źródła napięcia.
Miernik E4980A/AL umożliwia wykonywanie pomiarów C-D z podstawową dokładnością rzędu ±0,05% (C), ±0,0005 (D) dla wszystkich częstotliwości, z siedmiocyfrową rozdzielczością (rozdzielczość współczynnika rozproszenia wynosi 1 ppm) w każdym zakresie.
Dzięki wbudowanemu komparatorowi, przyrząd E4980A/AL może udostępniać wyniki pomiarów dla trybu zgodny/niezgodny do sortowania komponentów na maksymalnie dziesięć różnych pojemników. Ponadto, korzystając z interfejsu użytkownika i opcji interfejsu skanera, przyrząd E4980A/AL można łatwo połączyć ze skanerem i kontrolerem systemu, aby w pełni zautomatyzować proces testowania, sortowania i kontroli jakości.
Funkcja przemiatania wg punktów z list pozwala na automatyczny pomiar na 201 częstotliwościach, poziomach sygnałów testowych lub punktach poziomu błędu. Interfejsy GP-IB/LAN/USB stanową standardowe wyposażenie przyrządu i zapewniają pełną automatyzację pomiarów i zbieranie danych.
 

Ręczne mierniki RLC U1730C

Doskonały wyświetlacz i specjalny mikroprocesor sterujący pracą przyrządu podczas pomiarów indukcyjności, pojemności i rezystancji pozwalają na szybkie przeprowadzenie pomiarów i zobrazowanie ich wyników. Miernik LCR firmy Keysight jest prosty w użyciu i pozwala na realizację pomiarów zarówno w obwodzie równoległym jak i szeregowym. Wykonywane pomiary charakteryzują się dużą dokładnością i mogą być realizowane przy różnych częstotliwościach sygnału testującego. Przyrząd oferuje zarówno automatyczną jak i ręczną zmianę podzakresów pomiarowych.
Klawiatura umieszczona na panelu przednim przyrządu ułatwia wybieranie odpowiednich typów pomiarów jak i funkcji przyrządu takich jak zatrzymywanie zmierzonej wartości, rejestrowanie wartości maksymalnej, minimalnej i średniej, realizację pomiarów względnych, sortowanie elementów w zależności od tolerancji, wybieranie częstotliwości sygnału testującego. Dane pomiarowe mogą być transferowane do komputera PC poprzez interfejs zawierający optycznie izolowane łącze IR-USB. Przyrządy U1731C, U1732C i U1733C posiadają również dodatkowe podświetlenie wyświetlacza w celu zapewnienia lepszej widzialności wyników przy słabym oświetleniu zewnętrznym.
Obudowa przyrządu pozwalająca na ustawienie go pod różnymi kątami poprawia komfort pracy z przyrządem. Zastosowane gumowych osłon na krawędziach dodatkowo zabezpiecza przyrząd przed uszkodzeniem. Zasilanie przyrządu może odbywać się zarówno za pomocą baterii o napięciu znamionowym 9 V jak i za pomocą zewnętrznego zasilacza o napięciu 12 V (DC).