Oscylopskopy USB - nowoczesne urządzenia posiadające zaawansowane funkcje

Jeszcze niedawno połączenie kompaktowości z szeregiem funkcjonalności było czymś niemożliwym. Obecnie, właśnie w ten sposób można opisać oscyloskopy USB pochodzące od producenta Keysight Technologies. Złożone sygnały nie są dla nich najmniejszym problemem. Skutecznie je wychwytują oraz dogłębnie analizują. Oscyloskopy USB powstały w trzech wersjach, z czego każda z nich wyróżnia się inną szerokością pasma. Zależnie od tego, do jakich działań chcą Państwo wykorzystać oscyloskop USB, mogą Państwo wybrać produkt o szerokości pasma 200 Mhz, 500 Mhz oraz 1 GHz. Tym, co bezsprzecznie wyróżnia te urządzenia, jest mnogość zastosowań. Każdy z modeli otrzymał dodatkowe przyrządy, którymi są: 3-cyfrowy woltomierz, analizator protokołów, generator funkcyjny i generator sygnałów arbitralnych o mocy 20 MhZ, charakterystyki częstotliwości takie jak wykres Bodego, a także 8-cyfrowy licznik częstotliwości. To sprawia, że zaopatrując się w jedno urządzenie, mogą Państwo wykorzystać możliwości aż sześciu!

Czym jeszcze charakteryzują się oscyloskopy USB?

To, o czym warto wspomnieć jest prókowanie 5 GSa na sekundę, co daje bardzo dokładne wyniki. Pomimo niewielkiej budowy, oscyloskopy USB są niezwykle skutecznymi urządzeniami, które sprawdzą się doskonale w każdym profesjonalnym laboratorium. Bramowanie FFT, wyzwalanie strefą oraz rozbudowane obliczenia matematyczne to tylko kilka działań, które potrafią wykonać te produkty. Świetnie spisują się do testów pass/fail, six sigma testing, a także do sprzętowych testów wynoszących nawet 100 k testów na sekundę.

Oscyloskopy USB czyli małe urządzenie o dużej funkcjonalności

Za pomocą funkcji FFT, oscyloskopy USB są w stanie uwiecznić anomalie, takie jak: dopasowania filtrów, wykrywanie słuchu, czy też wykrywanie zniekształceń w sygnałach analogowych. Wbudowany generator funkcyjny także skutecznie spełniać swoje zadanie, charakteryzując źródła zasilania, filtry, systemy audio oraz wzmacniacze. Oscyloskopy USB zostały tak zaprojektowane, aby sprostać nawet najbardziej wygórowanym oczekiwaniom. Dzięki różnym wariantom, te produkty bezproblemowo wykonają powierzone im, konkretne zadania.