Zasilacze laboratoryjne

Zasilacze laboratoryjne Keysight od ponad 50 lat zmieniają sposób, w jaki inżynierowie testują swoje konstrukcje, rozumieją problemy i zapewniają jakość produktów. Na biurku lub w systemie, nasze zasilacze są gotowe do użycia w Twojej aplikacji.
Zasilacze podstawowe - niedrogie, ciche i stabilne zasilacze do ręcznego i prostego sterowania komputerowego. Linia podstawowych zasilaczy stacjonarnych Keysight jest zoptymalizowana pod kątem zapewnienia zasilania prądem stałym w aplikacjach, w których szybkość i dokładność są mało istotne. Te zasilacze są wartościowym rozwiązaniem na biurko i szafę systemową.
Zasilacze wysokowydajne - szybkość, precyzja i zaawansowane funkcje programowania sprawiają, że zasilacze wydajnościowe są właściwym wyborem, gdy zasilacz prądu stałego jest czynnikiem wpływającym na wydajność testu. Dzięki takim funkcjom, jak ochrona DUT, szybki czas programowania i sekwencje V i I do pobrania, zasilacze DC mogą zmniejszyć ryzyko podczas testów i rozwoju systemu.
Modułowe - Keysight oferuje w pełni programowalne zasilacze w formacie modułowym: niskoprofilowy modułowy system zasilania N6700, analizator mocy N6705C DC i szeregowy modułowy system zasilania 66000. Dzięki tej funkcji masz teraz szeroki wybór opcji zasilania - od podstawowego po wydajność. Ponadto wszystkie moduły współdziałają w ten sam sposób w jednym węźle interfejsu, co upraszcza architekturę systemu i zmniejsza koszty, gdy system testowy nieuchronnie się zmienia.
Źródła prądu przemiennego - Keysight zapewnia pełną linię podstawowych i wydajnych źródeł prądu przemiennego, które pomagają w testowaniu różnych urządzeń zasilanych prądem przemiennym. Podstawowe źródła zapewniają niezawodną moc, podczas gdy źródła wydajności zapewniają zaawansowane pomiary i generowanie przebiegów

filtruj:

kliknij aby filtrować:

Moc

+ -

Komunikacja

+ -

Typ przyrządu

+ -

Prąd maksymalny

+ -

Napięcie maksymalne

+ -
Masz problemy z podjęciem decyzji, który zasilacz laboratoryjny powinieneś wybrać? Czy jesteś zdezorientowany dużą liczbą zasilaczy dostępnych na rynku? Ważne jest, aby pamiętać, że wszystkie nie są sobie równe, a sama cena nie jest najlepszym sposobem na wybór zasilacza. W rzeczywistości przy wyborze zasilacza laboratoryjnego ogólnego zastosowania należy wziąć pod uwagę wiele czynników. W każdym zastosowaniu istotne jest, aby zasilacz zapewniał czystą i stabilną moc wyjściową prądu stałego. Ważne jest również, aby były niedrogie, łatwe w użyciu i nie uszkodziły testowanego urządzenia (DUT). Chociaż zasilacze laboratoryjne prądu stałego są przeznaczone do ogólnego użytku, są one zwykle używane do takich zastosowań, jak:

Testy ogólnego przeznaczenia w badaniach i rozwoju
  • Kontrola jakości i kontroli jakości
  • Zasilanie wstępne obwodów
  • Testy produkcyjne, w których przepustowość nie jest krytyczna
  • Testowanie podzespołów
  • Eksperymenty w laboratorium dydaktycznym
  • Ogólne rozwiązywanie problemów z obwodami

Keysight Technologies, Inc. ma ponad 150 różnych zasilaczy laboratoryjnych, a każdy zasilacz ma swoje zalety dostosowane do określonego zastosowania. Omówimy podstawowe kwestie związane ze specyfikacją i zakupem zasilacza laboratoryjnego prądu stałego.
Wymagania dotyczące mocy wyjściowej i mocy
Ile mocy jest potrzebne? Czy DUT będą potrzebować maksymalnej mocy w jednym konkretnym punkcie? Czy należy dostarczać maksymalną moc przy różnych konfiguracjach napięcia i prądu? Jaki zakres mocy chcesz dostarczyć w swoich aplikacjach? Na przykład, zasilacze laboratoryjne Keysight serii E36300 mogą zasilać zakres od 80 do 160 W. Zaawansowany zasilacz z pojedynczym wyjściem może mieć więcej niż jeden zakres napięcia i prądu, jak pokazano na rysunku 1. Wiele wyjść jest niezbędnych, gdy zasilacz jest używany do testowania wielu urządzeń jednocześnie. Wybierając zasilacz z wieloma wyjściami, zastanów się, czy wyjścia muszą być od siebie izolowane. Możesz rozważyć wybór modelu wyższej mocy, aby zapewnić miejsce na przyszłą ekspansję. Wybierając dodatkowy margines mocy, chcesz również rozpoznać kompromisy, w tym dodatkowy rozmiar, większą masę i większe zużycie prądu przemiennego. Innym punktem do rozważenia jest rodzaj obciążenia, które zasilacz potrzebuje do zasilania: rezystancyjny, indukcyjny lub pojemnościowy. Wynika to z faktu, że charakter i zachowanie obciążenia z natury wpływa na czas odpowiedzi programowania napięcia.


 
Charakterystyka wydajności, kluczowe cechy zasilacza laboratoryjnego:
Regulacja obciążenia - zmienność wyjściowego V / I spowodowana zmianą obciążenia. Niektóre obciążenia nie będą tolerować zmian napięcia większych niż kilka procent
Regulacja liniowa - zmienność wyjściowego V / I spowodowana zmianą wejścia AC
Dokładność programowania - jakość zaprogramowanej wartości zbliżona do rzeczywistej wartości V / I
Dokładność odczytu - jakość wyświetlanej wartości jest zbliżona do rzeczywistej wartości V / I
Rozdzielczość - najmniejsza wartość V / I, którą można zaprogramować
Szum wyjściowy - składa się z trybu wspólnego i trybu normalnego
Odpowiedź przejściowa - czas potrzebny na powrót napięcia wyjściowego do zaprogramowanego stanu po zakłócającej zmianie prądu obciążenia
Połączenia sense - możliwość wykrywania lokalnego i / lub zdalnego
Interfejs - panel przedni i / lub zdalny (LAN, GPIB, USB, RS232 itp.)
 
Niski poziom hałasu, doskonała regulacja i zdolność do zdalnego wykrywania, która zmniejsza spadek napięcia na przewodach obciążeniowych, są pożądanymi cechami zasilacza.
Zasilacze laboratoryjne Keysight serii E36300 są dostarczane ze standardami LAN i USB, które zapewniają nowoczesny interfejs zdalny oraz w pełni funkcjonalny interfejs na panelu przednim

Funkcje ochrony
W przypadku zasilania najważniejsze jest bezpieczeństwo. Czasami, gdy zawodzą urządzenia, może to być katastrofalne. Ważne jest, aby zasilacz nie tylko sam się chronił, ale także chronił DUT. Obwody ochronne w zasilaczu mogą ograniczać napięcie lub prąd do ustalonego poziomu lub odcinać zasilacz, gdy wystąpi stan przepięcia lub przetężenia. Niektóre zasilacze mają również obwód programatora w dół, aby szybko rozładować DUT, podczas gdy niektóre, po wyzwaleniu błędu, są w stanie otworzyć przekaźnik i odizolować tester od źródła zasilania. Na przykład zasilacze stołowe Keysight serii E36300 oferują wiele funkcji zabezpieczających, w tym ochronę przed przepięciem, przetężeniem i ograniczenie prądu.

Gęstość pakowania
Ile miejsca masz na ławce? Czy planujesz umieścić ten zasilacz blisko oscyloskopu lub monitora komputerowego? Czy będziesz to nosił? Zasilacze mają różne rozmiary i ciężary. Wyższa moc zwykle oznacza więcej miejsca, moc prądu przemiennego i chłodzenie. Zasilacze prądu stałego pracują w trybie liniowym lub przełączającym. Każda z nich oferuje znaczącą przewagę nad drugą w oparciu o zamierzoną aplikację. Zasilacze liniowe mają następujące zalety: - Niski poziom hałasu wyjściowego - Szybka reakcja przejściowa - Wysoka prędkość programowania Jednak mają one również szereg wad: - Niska wydajność - Wymagane większe chłodzenie - Wyższy poziom promieniowania magnetycznego niskiej częstotliwości powoduje migotanie CRT - Większe wielkości zasilacze impulsowe oferują następujące korzyści: - Mniejsze rozmiary - Wysoka wydajność - Wymagane mniejsze chłodzenie Podczas gdy zalety zasilacza impulsowego są atrakcyjne, niektórzy dostawcy zasilaczy wytwarzają zasilacze impulsowe o następujących wadach : - Wolniejsza reakcja przejściowa - Wyższy szum wyjściowy - Wolniejsza prędkość programowania - Dostępność 150 W i więcej Należy pamiętać, że zasilacze impulsowe Keysight (dostępne głównie dla ATE i zaawansowanych aplikacji o wyższej mocy), oferują doskonałą odpowiedź przejściową, niski poziom szumów i szybki czas reakcji. Potrzebne są zasilacze, które są kompaktowe, lżejsze i mają mniejszą powierzchnię, szczególnie jeśli występują bez typowych kompromisów związanych z wyższym szumem wyjściowym i wolniejszą reakcją przejściową. Całkowity koszt posiadania Kupując zasilacz, weź pod uwagę cenę zasilacza i całe doświadczenie produktu. Obejmuje to koszt przestojów w kalibracji i naprawie, ochronę testowanego urządzenia i przyrządów testowych oraz niezawodność, jaką uzyskasz z zasilacza. Poszukaj producenta, który zapewni wsparcie w zakresie konserwacji i dedykowanego zespołu wsparcia, który jest dostępny podczas instalacji i codziennego użytkowania produktu. Pomoże to zapewnić płynną integrację dostaw do aplikacji. Ostatecznie celem jest wybór źródła, które może zapewnić czystą energię każdego dnia, a jednocześnie być w stanie chronić siebie i DUT. W razie awarii idealnie byłoby, gdyby solidny, wydajny i zaangażowany zespół serwisowy i wsparcia możliwie szybko uruchomił dostawę. Możesz polegać na stałej wydajności i niezawodności znaku towarowego Keysight, korzystając z zasilaczy stołowych Keysight serii E3600.
 
Gęstość pakowania
Ile masz miejsca na biurku? Czy planujesz umieścić ten zasilacz blisko oscyloskopu lub monitora komputerowego? Czy będziesz to nosił? Zasilacze mają różne rozmiary i ciężary. Wyższa moc zwykle oznacza więcej miejsca, moc prądu przemiennego i chłodzenie. Zasilacze prądu stałego pracują w trybie liniowym lub przełączającym (transformatorowe i impulsowe). Każda z nich oferuje znaczącą przewagę nad drugą w oparciu o zamierzoną aplikację.

Całkowity koszt posiadania
Kupując zasilacz laboratoryjny, weź pod uwagę cenę zasilacza i całe doświadczenie z nim związane. Obejmuje to koszt przestojów w kalibracji i naprawie, ochronę testowanego urządzenia i przyrządów testowych oraz niezawodność, jaką uzyskasz z zasilacza. Poszukaj producenta, który zapewni wsparcie w zakresie konserwacji i dedykowanego zespołu wsparcia, który jest dostępny podczas instalacji i codziennego użytkowania produktu. Pomoże to zapewnić płynną integrację dostaw do aplikacji. Ostatecznie celem jest wybór źródła, które może zapewnić czystą energię każdego dnia, a jednocześnie być w stanie chronić siebie i DUT. W razie awarii idealnie byłoby, gdyby solidny, wydajny i zaangażowany zespół serwisowy i wsparcia możliwie szybko uruchomił dostawę. Możesz polegać na stałej wydajności i niezawodności znaku towarowego Keysight, korzystając z zasilaczy laboratoryjnych Keysight serii E3600.