Mierniki RLC U1731C U1732C U1733C

Ręczny miernik RLC 4,5 cyfry 100Hz, 120Hz, 1kHz, 100kHz

Mierniki ręczne Keysight U1731C, U1732C i U1733C


 
Ręczny mostek RLC serii U1730 charakteryzuje się dokładnością na poziomie 0,2%. Ma podwójny wyświetlacz 4,5 i 3 cyfry o maksymalnym wskazaniu 20000 i 1000. Miernik pozwala na wybór jednej z trzech (U1731C), czterech (U1732C) lub pięciu (U1733C) częstotliwości pomiarowych. Pomocniczy wyświetlacz 3 cyfry, może wyświetlać stratność (D) lub dobroć (Q). Wskazanie kąta fazowego jest dostępne, w odróżnieniu od poprzednich wersji, dla wszystkich modeli. Oprócz ww funkcji mierniki serii U1700 mogą wyświetlać wartość względną, zapamiętywać wartość minimalną, średnią oraz maksymalną. Łączność z komputerem PC realizowana jest za pomocą interfejsu IR do USB.
 
  • Rozdzielczość do 20 000 zliczęń, podwójny wyświetlacz
  • 4 zakresy pomiaru (100Hz, 120Hz, 1kHz, 100kHz)
  • Autoidentyfikacja
  • Pomiary: DCR, ESR, Z, D, Q oraz kąta fazowego θ
  • Bateria pozwalająca na 16h pracy
  • Połączenie z komputerem za pomocą interfejsu IR do USB
 
Doskonały wyświetlacz i specjalny mikroprocesor sterujący pracą przyrządu podczas pomiarów indukcyjności, pojemności i rezystancji pozwalają na szybkie przeprowadzenie pomiarów i zobrazowanie ich wyników. Miernik LCR firmy Keysight jest prosty w użyciu i pozwala na realizację pomiarów zarówno w obwodzie równoległym jak i szeregowym. Wykonywane pomiary charakteryzują się dużą dokładnością i mogą być realizowane przy różnych częstotliwościach sygnału testującego.

Przyrząd oferuje zarówno automatyczną jak i ręczną zmianę podzakresów pomiarowych. Klawiatura umieszczona na panelu przednim przyrządu ułatwia wybieranie odpowiednich typów pomiarów jak i funkcji przyrządu takich jak zatrzymywanie zmierzonej wartości, rejestrowanie wartości maksymalnej, minimalnej i średniej,realizację pomiarów względnych, sortowanie elementów w zależności od tolerancji,wybieranie częstotliwości sygnału testującego. Dane pomiarowe mogą być transferowane do komputera PC poprzez interfejs zawierający optycznie izolowane łącze IR-USB. Przyrządy U1700C posiadają również dodatkowe podświetlenie wyświetlacza w celu zapewnienia lepszej widzialności wyników przy słabym oświetleniu zewnętrznym.

Obudowa przyrządu pozwalająca na ustawienie go pod różnymi kątami poprawia komfort pracy z przyrządem. Zastosowane gumowych osłon na krawędziach dodatkowo zabezpiecza przyrząd przed uszkodzeniem. Zasilanie przyrządu może odbywać się zarówno za pomocą baterii o napięciu znamionowym 9 V jak i za pomocą zewnętrznego zasilacza o napięciu 12 V (DC).