R5550 Real-Time Spectrum Analyzer

Analizatory widma ThinkRF do 27 GHz

Kluczowe:
Analizator widma czasu rzeczywistego ThinkRF R5500 posiada wydajność tradycyjnych laboratoryjnych analizatorów widma. Jest znacznie tańszy, dużo mniejszy, lżejszy oraz pochłania mniej energii, a także jest przeznaczony do rozproszonego wdrażania. Analizator R5500 oparty jest na zoptymalizowanej, zdefiniowanej programowo architekturze odbiorników radiowych, połączonej z cyfrowym przetwarzaniem sygnału w czasie rzeczywistym. Umożliwia to szerokie pasmo, głęboki zakres dynamiki i zakres częstotliwości do 27 GHz na jednej małej platformie. Dodatkowo ThinkRF oferuje bogaty zestaw standardowych interfejsów API i środowisk programistycznych do łatwego i szybkiego użycia z istniejącymi lub nowymi aplikacjami testowymi i monitorującymi.

Duży zakres częstotliwości
Częstotliwości i przepustowości komercyjnych systemów bezprzewodowych stale wzrastają, aby zaspokoić rosnący popyt na większe ilości danych. R5500 obsługuje zakresy częstotliwości od 9 kHz do 27 GHz, co umożliwia testowanie nowoczesnych systemów.

Szeroka przepustowość
Nowoczesne przebiegi, takie jak standard 802.11ac, wykorzystują sygnały, które zajmują do 80 MHz szerokości pasma, a LTE-Advanced ma wykorzystywać przepustowość do 100 MHz. R5500 zapewnia do 100 MHz natychmiastowej przepustowości w trybie bezpośredniej konwersji.

Głęboki zakres dynamiki
Pomiary RF dla charakteryzowania IP3 zazwyczaj wymagają dynamicznego zakresu około 100 dB. R5500 obsługuje wiele przetworników analogowo-cyfrowych, zapewniając szerokie IBW z dynamicznym zakresem 70 dB i wąskim IBW z dynamicznym zakresem 100 dB.

Funkcje pamięci i wyzwalania w czasie rzeczywistym
R5500 umożliwia przechwytywanie w czasie rzeczywistym wiele pakietów danych, dostarczając w czasie rzeczywistym domenę częstotliwości opartą na sprzęcie zdolność wyzwalania w połączeniu z pamięcią czasu rzeczywistego do 128 milion próbek.

Szybkość skanowania
Szybkość skanowania określa szybkość, z jaką analizator może przeskakiwać z analizy jednego zestawu częstotliwości do innego zestawu. R5500 posiada szybkie czasy konfiguracji i zapewnia wyrafinowaną kontrolę przechwytywania.

Mały rozmiar, waga i moc
R5500 ma długość i szerokość mniejszą niż arkusz papieru, waży mniej niż 3kg i zużywa mniej niż 20 W mocy, co stanowi ułamek wielkości, wagi i moc tradycyjnych analizatorów widma klasy laboratoryjnej.

Kompatybilne API oraz środowiska programistyczne
  • Python
  • LabVIEW
  • MATLAB
  • C/C++
  • Protokoły SCPI oraz VITA VRT