Źródła mierzące SMU B2900B i B2900BL

1 i 2 kanałowe SMU 210 V, 3 A DC i 10.5 A Impuls

  • Zintegrowane 4-kwadrantowe możliwości źródła i pomiaru
  • Zakres pomiarowy: ± 210 V, ± 3 A (DC), ± 10,5 A (impuls)
  • Rozdzielczość źródła i pomiaru do 10 fA i 100 nV
  • Przyjazny dla użytkownika interfejs graficzny na panelu przednim z kolorowym wyświetlaczem LCD o przekątnej 4,3 cala, obsługujący wyświetlanie graficzne i numeryczne
  • Możliwość digitalizacji do 10 mikrosekund
  • Oprogramowanie sterujące na PC
  • Obsługuje zarówno konwencjonalne, jak i domyślne polecenia SCPI
  • Mały format z interfejsami USB 2.0, LAN, GPIB i cyfrowymi interfejsami I / O
B2901B Precision SMU, 1 kanał, rozdzielczość 100 fA, 21 V, 1,5 A DC / 10,5 A impuls
B2902B Precision SMU, 2 kanały, rozdzielczość 100 fA, 210 V, 3 A DC / 10,5 A impuls
B2911B Precision SMU, 1 kanał, rozdzielczość 10 fA, 210 V, 3 A DC / 10,5 A impuls
B2912B Precision SMU, 2 kanały, rozdzielczość 10 fA, 210 V, 3 A DC / 10,5 A impuls
B2901BL Precision SMU, 1 kanał, rozdzielczość 1 pA, 21 V, 1,5 A DC
B2910BL Precision SMU, 1 kanał, rozdzielczość 10 fA, 210 V, 1,5 A DC

Uzyskaj szybkie i dokładne wyniki pomiarów
Precyzyjne źródła mierzące Keysight serii B2900B i B2900BL to kompaktowe i niedrogie stacjonarne SMU z możliwością źródła i pomiaru zarówno napięcia, jak i prądu. Te możliwości sprawiają, że SMU serii B2900B / BL idealnie nadaje się do szerokiej gamy pomiarów IV , które wymagają zarówno wysokiej rozdzielczości, jak i dokładności. SMU serii B2900B / BL posiada maksymalne napięcie ± 210 V, maksymalny prąd ± 3 A dla prądu stałego  i ± 10,5 A dla zasilania impulsowego. Przy dokładnej rozdzielczości 10 fA / 100 nV zarówno pomiaru jak i źródła, kolorowy graficzny interfejs użytkownika LCD i kilka trybów wyświetlania znacznie poprawi Twoją produktywność podczas testowania, debugowania i wyznaczania charakterystyk.

Seria SMU B2900B / BL oferuje doskonałą przepustowość pomiarów i obsługuje konwencjonalne polecenia SCPI w celu łatwej migracji kodu testowego. Cechy te poprawiają wydajność i obniżają koszty posiadania podczas integracji SMU z systemami na potrzeby testów produkcyjnych. SMU serii B2900B / BL składa się z sześciu modeli - B2901BL, B2910BL, B2901B, B2902B, B2911B i B2912B. Różnice między modelami to: zakres wyjściowy, liczba wyświetlanych cyfr, rozdzielczość pomiaru, minimalny interwał czasowy, tryby wyświetlania i kanały SMU.

Szybka i łatwa charakterystyka IV
Podczas rutynowej oceny urządzenia często pożądane jest wykonanie szybkiego pomiaru z panelu przedniego przyrządu bez konieczności poświęcania czasu i kłopotów związanych z napisaniem programu testowego. Aby sprostać tej potrzebie, seria SMU B2900A jest wyposażona w graficzny interfejs użytkownika, który ułatwia wykonywanie różnorodnych testów i zapisywanie danych pomiarowych bez konieczności pisania kodu. Szeroki wyświetlacz LCD QVGA serii B2900A SMU obsługuje łatwy w użyciu graficzny interfejs użytkownika, który umożliwia łatwe sterowanie urządzeniem z panelu przedniego. Interfejs GUI serii B2900A SMU ma następujące tryby wyświetlania: widok pojedynczy, widok podwójny, widok wykresu i widok przewijania (do przeglądania pomiarów w dziedzinie czasu). Tryb Single View pozwala w łatwy sposób ustawić nie tylko pomiary stałego napięcia i prądu, ale również pomiary przemiatania napięcia i prądu dla pojedynczego kanału SMU. Dual View może wykonywać podobne funkcje dla obu kanałów jednocześnie (dla B2902A i B2912A). Po zakończeniu pomiaru można użyć graficznego interfejsu użytkownika na panelu przednim, aby wyświetlić graficznie wyniki pomiarów, takie jak krzywe IV przy użyciu widoku wykresu i wyświetlić listę danych pomiarowych za pomocą okna wyników pomiaru (patrz Rysunek 1). Seria SMU B2900A ma interfejs USB na panelu przednim, dzięki czemu możemy użyć pendrive do zapisywania i ładowania konfiguracji pomiarów, a także do zapisywania wyników pomiarów. Ponadto Graph View obsługuje funkcję Screen Dump, która umożliwia zapisywanie obrazów ekranu (takich jak krzywe IV) na dowolnym podłączonym urządzeniu pamięci flash USB w postaci plików JPEG, ułatwiając dołączanie wyników graficznych do raportów i prezentacji (patrz Rysunek 3 ).
 


Rysunek 1. Graficzny interfejs użytkownika SMU serii B2900B ułatwia wykonanie szybkiego pomiaru i wyświetlenie wyników

Szereg opcji sterowania oprogramowaniem
Oprócz wydajnego i łatwego w użyciu interfejsu GUI może wolisz sterowanie sprzętem za pomocą komputera, seria SMU B2900B jest wyposażona w szereg bezpłatnych opcji sterowania programowego, które ułatwiają tworzenie programów, umożliwiając wybór najlepszego rozwiązania do Twojej konkretnej aplikacji.

BenchVue
Oprogramowanie Keysight BenchVue dla komputerów PC zmienia oblicze testów laboratoryjnych, ułatwiając podłączenie i rejestrowanie wyników z Twojej aparatury pomariowej bez konieczności programowania. Możesz szybko i łatwo uzyskać wyniki poprzez przeglądanie, rejestrowanie i eksportowanie danych pomiarowych i zrzutów ekranu za pomocą zaledwie kilku kliknięć myszą. BenchVue zapewnia szeroki wachlarz możliwości, w zależności od wybranego zastosowania. Te możliwości będą się różnić w zależności od funkcjonalności typów i modeli przyrządów, w tym serii SMU B2900B.  
Więcej informacji można znaleźć pod adresem http://www.keysight.com/find/benchvueRysunek 2. Wyniki pomiarów i konfiguracje pomiarów można zapisać na dowolnym podłączonym urządzeniu pamięci flash USBGraficzny interfejs sieciowy
Graficzny interfejs sieciowy Keysight B2900B zapewnia dostęp do serii SMU B2900B przez połączenie LAN. Seria SMU B2900B jest w pełni zgodna ze specyfikacją LXI klasy C i zawiera serwer sieciowy, który udostępnia stronę internetową z interfejsem obsługującym podstawowe funkcje pomiarowe B2900B. Możesz szybko i łatwo dokonywać pomiarów za pomocą standardowej przeglądarki internetowej, po prostu podłączając serię B2900B SMU do komputera PC za pomocą kabla LAN.Oprogramowanie Quick I/V
Oprogramowanie Keysight  Quick I / V to wspólne rozwiązanie dla całej rodziny przyrządów B2900B. Posiada potężne możliwości pomiarowe przez połączenia GPIB, USB lub LAN. Możesz bezpłatnie pobrać to oprogramowanie ze strony http://www.keysight.com/find/quickiv. Oprogramowanie Keysight  Quick I / V Measurement obsługuje również różnorodne funkcje, takie jak przemiatanie, pomiar próbkowania, podstawowe funkcje matematyczne, funkcje wyświetlania graficznego i możliwość zapisywania wyników testów w plikach CSV.Grupa EasyEXPERT +
Oprogramowanie EasyEXPERT group + to wydajniejsze rozwiązanie do szczegółowej charakteryzacji i analizy urządzeń, obwodów i materiałów. Obsługuje wydajną i powtarzalną charakterystykę w całym procesie charakteryzacji, od konfiguracji i wykonania pomiarów po analizę i zarządzanie danymi. EasyEXPERT group + ułatwia wykonywanie złożonych charakterystyk za pomocą gotowych do użycia pomiarów (testów aplikacji) i daje możliwość automatycznego przechowywania każdego warunku testowego i fragmentu danych pomiarowych w unikalnej wbudowanej bazie danych, zapewniając że cenne informacje nie zostaną utracone i że pomiary można powtórzyć w późniejszym terminie. Więcej informacji można znaleźć pod adresem http://www.keysight.com/find/easyexpert.