5G - sieć nowej generacji która ma zapewnić nam mniejsze opóźnienia oraz większe prędkości internetu mobilnego.  Zobacz co już zostało dokonane, a czego jeszcze możemy się spodziewać.


Na horyzoncie pojawi się sieć komórkowa nowej generacji (NGMN). 5G, kolejna iteracja sieci 4G Long Term Evolution (LTE), umożliwi znacznie wyższe prędkości mobilne - aż 20 gigabitów na sekundę (Gb / s) z opóźnieniem krótszym niż jedna milisekunda - aby umożliwić łączność w czasie rzeczywistym dla misji -krytyczne i potencjalnie ratujące życie urządzenia i aplikacje. 5G zapewni także naprawdę wszechobecną łączność w najtrudniejszych i najbardziej odległych obszarach świata, zarówno na lądzie, w powietrzu, jak i na morzu - nawet na 42 piętrze biurowca w centrum Chicago! Wreszcie, sieci 5G połączą miliardy urządzeń Internetu przedmiotów (IoT) z szeroką gamą wymagań dotyczących prędkości i ilości danych. Ale 5G jest ambitnym
celem.

Prace nad kluczowymi technologiami umożliwiającymi 5G już się rozpoczęły. W podobny sposób, w jaki 4G LTE zostało wprowadzone w 2008 roku, ale dopiero teraz osiąga cel 4G LTE wynoszący 1 Gb / s ze standardem 4G LTE Advanced, 5G będzie stałą ewolucją, która rozpocznie się od komercyjnej dostępności oczekiwanej w 2020 roku. Wiele technologie, które pojawiły się w ewolucji technologii 4G LTE, takie jak agregacja nośna (CA) i wielokrotne wprowadzanie wielokrotnych danych wyjściowych (MIMO), będą nadal rozwijane, aby osiągnąć ogromną prędkość i skalę wymagane w 5G. Innowacyjne nowe technologie wykorzystają nielicencjonowane widmo - tam, gdzie działa Wi-Fi - do odciążenia określonego ruchu z sieci przewoźników i zwiększenia przepustowości w ich rurach danych. Technologie małej mocy, takie jak NarrowBand IoT (NB-IoT), LTE for Machines (LTE-M), Long Range Wide Area Network (LoRaWAN), Sigfox i inne, będą wykorzystywane w miliardach urządzeń IoT i nowym radiu technologia interfejsu - Nowe radio 5G (5G NR) - zostanie opracowane do połączeń między sprzętem użytkownika (UE) a stacjami Node B (eNodeB) o podwyższonej nośności. Wreszcie, operatorzy w pełni wykorzystają technologie wirtualizacji w swoich podstawowych sieciach, aby zapewnić ogromną skalę i wydajność.

W tej książce poznasz innowacje technologiczne, które są opracowywane dzisiaj, aby umożliwić przyszłość 5G. Dowiesz się także o potencjalnych przypadkach użycia, które przekształcą całe firmy i branże oraz stworzysz nowe modele biznesowe i możliwości.