Systemy akwizycji danych

Celem każdego systemu akwizycji danych jest zebranie użytecznych danych pomiarowych do scharakteryzowania, monitorowania lub kontroli. Konkretne parametry aplikacji będą określać wymagania dotyczące rozdzielczości, dokładności, liczby kanałów i prędkości dla rejestratora danych. Na rynku dostępny jest szeroki asortyment komponentów i rozwiązań służących do akwizycji danych, od tanich modułów USB do najlepszych rejestratorów danych czy duże systemy wielokanałe. Zanim zaczniesz szukać rozwiązania w zakresie akwizycji danych, dokładnie przeanalizuj wymagania aplikacji, aby dobrze zrozumieć, ile możliwości i wydajności musisz kupić.

Akwizycja danych to termin obejmujący szeroki zakres aplikacji pomiarowych, z których wszystkie wymagają pewnej formy charakteryzacji, monitorowania lub kontroli. Bez względu na konkretną aplikację, wszystkie systemy akwizycji danych albo mierzą parametr fizyczny (temperaturę, ciśnienie, przepływ itp.), Albo podejmują określone działanie (włącza alarm, włączają światło itp.) Na podstawie otrzymanych danych.

filtruj:

kliknij aby filtrować:

Rodzaje pomiarów

+ -

Komunikacja

+ -

Rozdzielczość

+ -

Keysight DAQ970A / DAQ973A oferuje niezrównaną wszechstronność dla aplikacji do akwizycji danych

W przeszłości musiałeś dokonać wyboru. Z jednej strony możesz wybrać prostą obsługę i niski koszt rejestratora danych. Z drugiej strony miałeś elastyczność i wyższą wydajność modułowego systemu akwizycji danych. System akwizycji danych Keysight DAQ970A / DAQ973A zapewnia to, co najlepsze z obu światów: prosty interfejs użytkownika z niskim kosztem na kanał, modułową elastycznością, standardową łącznością i imponującą wydajnością pomiaru. Niezależnie od tego, czy jesteś inżynierem R&D pracującym nad scharakteryzowaniem swojego najnowszego projektu, czy inżynierem produkcji budującym system testowy lub rozwiązującym problemy procesu, system akwizycji danych DAQ970A / DAQ973A oferuje najlepszą kombinację ceny i wydajności pomiaru.

To rejestrator danych
DAQ970A / DAQ973A, skonfigurowany z 20-kanałowym multiplekserem przekaźnikowym, staje się wydajnym, niedrogim rejestratorem danych do prostych zastosowań charakteryzacyjnych. Ponadto DAQ970A / DAQ973A z interfejsami LAN, USB lub GPIB jest idealny do łatwej konfiguracji i kontroli aplikacji do rejestrowania danych w zdalnych lokalizacjach.

To interfejs do zbierania danych
DAQ970A / DAQ973A to zautomatyzowany system testowy o doskonałej wydajności pomiarowej - ma potrzebną dokładność, rozdzielczość i szybkość.
Łatwy w użyciu rejestrator danych do monitorowania i charakteryzacji aplikacji
Rejestratory danych służą do monitorowania wielu sygnałów (temperatury, napięcia itp.) W dłuższych okresach czasu w celu wykrycia nieprawidłowości. Przykładowe zastosowania obejmują monitorowanie komory środowiskowej, inspekcję komponentów, testy laboratoryjne, rozwiązywanie problemów z procesem i profilowanie temperatury. Keysight DAQ970A / DAQ973A jest łatwy w obsłudze dla wielu aplikacji do rejestrowania i monitorowania danych, zarówno autonomicznych jak i komputerowych. Jego elastyczna, modułowa konstrukcja sprawia, że ​​jest skalowalny od 4 do 120 kanałów i pozwala dodawać siłownik, cyfrowe wejścia / wyjścia i analogowe kanały wyjściowe w celu łatwego sterowania. Jego niewielkie rozmiary, wytrzymałe funkcje i port pamięci USB w DAQ970A / DAQ973A sprawiają, że jest idealny do zastosowań przenośnych. Użyj interfejsów USB, LAN lub GPIB do łatwego połączenia z komputerem i obsługi zdalnych aplikacji. DAQ970A / DAQ973A można skonfigurować w zdalnych lokalizacjach i uzyskać do niego dostęp przez interfejs sieciowy w połączeniu sieciowym lub przez port USB, kopiując konfiguracje urządzenia i wyniki pomiarów na dysk flash USB.