Seminarium Signal Integrity Measurement Insights


Signal Integrity Measurement Insights - Pomiary Integralności Sygnałów

W imieniu Keysight Technologies mamy przyjemność zaprosić Państwa na Sympozjum Signal Integrity Measurement Insights, które odbędzie się 5 czerwca br. w Warszawie w Golden Floor Plaza, przy Al. Jerozolimskich 123A

Zapraszamy do wzięcia udziału w tym unikalnym sympozjum pokazującym w jaki sposób rozwiązania Keysight mogą pomóc w rozwiązywaniu problemów konstrukcyjnych i pomiarowych pojawiających się podczas pracy nad zaawansowanymi technologiami jutra. Przygotowane prezentacje techniczne będą poświęcone zagadnieniom związanym z projektowaniem i testowaniem układów cyfrowych.

Nasi eksperci będą dostępni w ciągu całego dnia i chętnie odpowiedzą na wszelkie pytania

Sympozjum jest przeznaczone dla inżynierów, konstruktorów, kierowników projektów oraz wszystkich zainteresowanych zrozumieniem ograniczeń oraz proponowanych rozwiązań związanych z projektowaniem i pomiarami nowoczesnych układów elektronicznych.
W czasie seminarium planowany jest lunch i przerwy kawowe.
Wszystkie prezentacje będą tłumaczone.

Więcej informacji na temat Seminariów Signal Integrity Measurements Insights znajdą Państwo na stronie Keysight Technologies

UDZIAŁ W WYDARZENIU JEST DARMOWY! Wymagana jest jedynie rejestracja.

W celu rejestracji prosimy o wypełnienie poniższego formularza
lub kontakt na seminaria@amt.pl

REJESTRACJA ZAKOŃCZONA


Agenda (plan konferencji może ulec niewielkim zmianom)
  Wykład
9:00 Rejestracja uczestników
9:15 Powitanie i rozpoczęcie sympozjum
9:30 Wykład I – Advanced Jitter Measurement
10:40 Wykład II – Crosstalk Analyses
11:50 Przerwa kawowa
12:00 Prezentacja nowego produktu Keysight
12:15 Wykład III – Solving Signal Integrity Problems with Advanced TDR Measurements
13:25 Lunch
14:10 Wykład IV – Embedding & De-embedding
15:20 Przerwa kawowa
15:30 Wykład V - Power & Signal Integrity Simulation
16:30    Zakończenie / Możliwość prezentacji aparatury pomiarowej

Streszczenie prezentacji:

Zaawansowane pomiary Jitteru
Podczas charakteryzacji szybkich magistrali szeregowych pomiary jitteru są kluczowe do określenia jakości transmitowanego sygnału oraz oceny stopy błędów (BER). Pomiar jitteru jest skomplikowanym procesem w którym uwzględnić trzeba zegar odbiornika, pętlę synchronizacji fazy (PLL), efekt przesłuchu oraz statystki sygnału aby uzyskać wiarygodną dekompozycję jitteru dla rzeczywistego układu. Podczas tego wykładu przyjrzymy się szczegółom wykonywania zaawansowanych pomiarów jitteru.
Analiza przesłuchu
Przesłuch stanowi duże wyzwanie w projektowaniu nowoczesnych szybkich układów ponieważ może fałszować transmisję danych lub dodawać jitter. Źródłem przesłuchu najczęściej są szybkie magistrale, źródła zasilania, pętle synchronizacji czasu czy zegary referencyjne. Radzenie sobie z przesłuchem może być nie lada wyzwaniem począwszy od zidentyfikowania źródła i rozróżnienia które źródło jak wypływa na Twój sygnał. Podczas tego wykładu opowiemy jak rozwiązywać problemy związane z przesłuchem za pomocą oscyloskopu czasu rzeczywistego.
Zaawansowane pomiary TDR
Odbicia, tłumienie czy przesłuch negatywnie wpływają integralność sygnałów pomiarowych z wykorzystaniem TDR/TDT. W tym wykładzie omówione zostaną pokazane sposoby wykorzystania TDR/TDR do charakteryzacji kanału oraz wykrywania potencjalnych zagrożeń.
Embedding & De-embedding
Zanim sygnał pomiarowy zostanie zmierzony przez Twój oscyloskop najczęściej musi przejść przez różnego rodzaju sondy czy złącza. Finalnie na wejście oscyloskopu doprowadzony jest sygnał zniekształcony przez dodatkowe komponenty. De-embedding to metoda stosowana do eliminacji tych efektów aby uzyskać najlepszą możliwą reprezentację sygnału. W czasie tego wykładu przedstawione zostaną praktyczne aspekty eliminowania wpływu komponentów pomiarowych.
Symulacje integralności sygnałów i zasilania 
ADS 2017 to platforma pozwalający wykonywać precyzyjne symulacje płytek PCB pod katem integralności zarówno sygnałów jak i mocy. Ten wykład poświęcony zostanie procesowi tworzenia wstępnego projektu w oparciu o symulację która pozwoli oszacować impedancje, spadki napięcia oraz rezonanse AC, a do tego wykona analizę termiczną i elektrotermiczną.

REJESTRACJA ZAKOŃCZONA

Galeria

Formularz wypożyczenia





Przysługuje Pani/Panu prawo dostępu do danych, żądania od nas ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Ma Pani/Pan prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, które zostały nam udostępnione. W przypadku, gdy uważa Pan/Pani, że przetwarzamy dane w sposób niewłaściwy ma Pani/Pan prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Jeśli przetwarzamy dane na podstawie Pani/Pana zgody, ma Pani/Pan prawo ją wycofać. Pani/Pana dane nie będą profilowane oraz nie będą przesyłane do państw trzecich.