Symulator PV N8957APV

Moc do 15 kW, napięcie do 1500 VDC

  • Maksymalna moc: 15 kW DC
  • Maksymalne napięcie wyjściowe DC: 1500 VDC
  • Napięcie wejściowe: 400 VAC
  • Specyfikacja krzywej I / V: Tryb krzywej lub Tryb tabeli (do 1024 punktów)
  • Równoległe zasilanie do 90 kW przy 1500 VDC
  • Może być również stosowany jako zasilacz prądu stałego
Masz pytania, chciałbyś przetestować?

22 532 28 00    info@amt.pl     Formularz
Jeśli projektujesz lub produkujesz fotowoltaiczne inwertery słoneczne od jednego do dwunastu wejść i do 1500 V na wejście, Keysight's Photovoltaic / Solar Inverter Test Solution pomoże Ci opracować, zweryfikować i zmaksymalizować wydajność i możliwości Twojego falownika. Rozwiązanie to pozwala na optymalizację algorytmów śledzenia punktów mocy maksymalnej (MPPT) i układów. Dzięki oprogramowaniu DG8900 można szybko i łatwo przetestować poszczególne wejścia zgodnie z europejską normą EN50530 (kwiecień 2010), aby łatwo porównać swoje wyniki z wynikami konkurencji.

Dzięki oprogramowaniu DG9000A można jednocześnie sterować od jednego do dwunastu symulatorów PV, co pozwala na wyjście poza standardy testowe, optymalizując wielodostępne falowniki, aby pokonać konkurencję. Gwałtowny wzrost w branży energetyki słonecznej spotęgował zapotrzebowanie na rozwiązania testowe i pomiarowe dla falowników słonecznych. Aby utrzymać energię słoneczną na równi z konkurencyjnymi metodami wytwarzania energii, coraz większe znaczenie mają wydajność i sprawność przetwarzania energii. Niewielkie przyrosty w produkcji energii elektrycznej mają dramatyczny wpływ na opłacalność produkcji energii słonecznej.

Musisz mieć pewność, że Twoje inwertery słoneczne są w stanie przetworzyć maksymalną moc, jaka jest dostępna z sieci solarnej. Opracowanie i weryfikacja wydajności algorytmów i obwodów MPPT inwertera jest wyzwaniem. Algorytmy MPPT są złożone, a testowanie w warunkach pod słońcem z kompleksowym zestawem warunków temperaturowych i napromieniowania jest niezwykle trudne, kosztowne i czasochłonne, jeśli w ogóle możliwe. W miarę wzrostu mocy falowników, rozmiar tablicy testowej stanie się nie do opanowania. Wraz ze wzrostem liczby wejść w pojedynczej przetwornicy, złożoność testu zmienia się wykładniczo. Jedyną praktyczną metodą testową jest zastosowanie laboratoryjnego rozwiązania testowego, które może symulować od jednego do wielu rzeczywistych ciągów układów słonecznych.

Rozwiązanie do symulacji PV firmy Keysight składa się ze sprzętu do symulacji PV serii N8900APV i dwóch pakietów oprogramowania do wyboru: oprogramowanie do sterowania/ generowania krzywych DG8900 SAS oraz DG9000 zaawansowane oprogramowanie do testowania przetwornicy PV z wieloma wejściami. Symulatory PV są szerokozakresowymi (autoranging), programowalnymi źródłami zasilania prądem stałym, które symulują charakterystykę wyjściową układu fotowoltaicznego w różnych warunkach środowiskowych (temperatura, natężenie promieniowania), ) umożliwiające szybkie i wszechstronne testowanie algorytmów przetwornicy. MPPT i wydajność falownika. Oprogramowanie kontrolne DG8900 SAS pozwala użytkownikowi na sterowanie jednym N8900APV (lub jeden master/slave set), jak również łatwo tworzyć, wizualizować i pobierać słoneczne / fotowoltaiczne I-V krzywe do instrumentu za pomocą Curve Workspace. Po pobraniu krzywej do N8900APV, użytkownik może włączyć wyjście i obserwować, jak jego przetwornica PV szuka maksimum. power point, zyskując wgląd w ich algorytm MPPT. Nowe oprogramowanie DG9000 ma te same funkcje co DG8900, ale umożliwia sterowanie od jednej do dwunastu jednostek N8900APV lub zestawów typu master/slave.

Pobierz darmowe wersje oprogramowania i uruchom je w trybie demo (do uruchomienia nie potrzebujesz fizycznego symulatora).
Pobierz demo Solar Array Simulator (SAS) Control Pro
Darmowa wersja Solar Array Simulator (SAS) Control
Pobierz demo DG9000 do sterowania wieloma symulatorami jednocześnie


Symulator PV N8957APV to również systemem zasilania prądem stałym. 
Symulator macierzy fotowoltaicznej Keysight Technologies N8937/57APV PV zapewnia programowalne, jednowyjściowe zasilanie prądem stałym o mocy 15 kW dla aplikacji ATE, które wymagają odpowiedniej wydajności w odpowiedniej cenie. Charakterystyka mocy wyjściowej umożliwia bezprecedensową elastyczność, oferując szeroki zakres kombinacji napięcia i prądu przy pełnej mocy. Zasilacze o "prostokątnej" lub tradycyjnej charakterystyce wyjściowej zapewniają pełną moc przy tylko jednej kombinacji napięcia i prądu. Tylko jeden z nich wykonuje pracę wielu zasilaczy. To jak posiadanie wielu zasilaczy w jednym! 

Seria symulatorów fotowoltaicznych N8957APV PV zapewnia stabilną moc wyjściową, wbudowane pomiary napięcia i prądu oraz autoranging napięcia i prądu wyjściowego od 1500V do 30 A. Zasilacze te oferują wiele funkcji gotowych do pracy w systemie, takich jak wiele standardowych interfejsów we/wy ułatwiających i przyspieszających rozwój systemu testowego oraz kompaktowa konstrukcja 3U pozwalająca zaoszczędzić miejsce w szafie Rack. Jeśli potrzebujesz więcej mocy, możesz z łatwością utworzyć równolegle wiele jednostek, aby stworzyć "jeden" zasilacz o łącznej mocy wyjściowej do 90 kW. Wbudowany układ sterowania Master/Slave umożliwia programowanie tak, jakby był to tylko jeden duży zasilacz; nie ma potrzeby programowania każdego zasilacza z osobna. 
Automatyczna zmiana mocy wyjściowej - wykonuje pracę wielu zasilaczy 

Autorangingowa charakterystyka wyjściowa symulatorów N8957APV PV sprawia, że są one znacznie bardziej elastyczne niż prostokątne lub tradycyjne zasilacze z charakterystyką wyjściową, ponieważ rozszerzają one krzywą mocy, dając więcej kombinacji napięcia i prądu w jednym zasilaczu. To jak posiadanie wielu prostokątnych zasilaczy w jednym. 
Na przykład model 1500 V, 30 A, 15 kW jest zdolny do zasilania napięciem 1500 V i 10 A przy 15 kW oraz 500 V i 30 A przy 15 kW. Gdyby był to model o mocy prostokątnej, specyfikacja wynosiłaby 1500 V, 10 A, 15 kW. Przy napięciu 500 V będzie w stanie dostarczyć tylko 5 kW, a nie 15 kW mocy autorangingowa. Rysunki 4 i 5 przedstawiają graficzne przedstawienie tego przykładu.